Članovi SD Pik Vrbovec uspješni na Prvenstvu Hrvatske za veterane

0

U subotu 10. rujna na automatskoj streljani “Vrapčanski potok” u Zagrebu održano je Prvenstvo Hrvatske za veterane u gađanju serijskim oružjem, puška, pištolj na udaljenosti 10, 25, 50 i 100 metara. Strijelci Streljačkog društva Pik Vrbovec nastupali su u disciplini malokalibarska puška i zračna puška.

U disciplini malokalibarska puška ležeći stav, 1.mjesto ekipno osvojilo je SD Pik Vrbovec sa 510 krugova u sastavu Milenko Šaško, Ivan Sabolić, Robert Miković, 2. mjesto sa jednim krugom manje, 509 krugova SD Medveščak Zagreb, 3. mjesto SD Policajac, Karlovac sa 497 krugova. Ukupno se natjecalo 10 ekipa, 33 strijelca.

U pojedinačnom plasmanu u kategoriji veterani “A” 1. mjesto osvojio je Zdenko Batur iz SD Medveščak Zagreb sa 181 krugom, 2. mjesto Milenko Šaško iz SD Pik Vrbovec sa 179 krugova, 3. mjesto Gjorgji Arsoski iz SK HVIDR-a Sisak sa 171 krugom. 9. mjesto Robert Miković iz SD Pik Vrbovec sa 158 krugova.

U kategoriji veterani “B” 1. mjesto osvojio je Zdenko Goreta iz SK Policajac Karlovac sa 174 kruga, 2. mjesto Ivan Sabolić iz SD Pik Vrbovec sa 173 kruga, 3. mjesto Ivan Hrebac iz SD Duga Resa sa 171 krugom.

U disciplini zračna puška sudjelovalo je 10 ekipa, ukupno 37 strijelaca. 1.mjesto ekipno zauzela je HVIDR-a Sisak sa 513 krugova, 2. mjesto SD Sokol Bjelovar sa 495 krugova, 3. mjesto SD Selnica sa 486 krugova, 4. mjesto SD Pik Vrbovec sa 480 krugova u sastavu Milenko Šaško, Ivan Sabolić, Robert Miković.

U pojedinačnom plasmanu u kategoriji veterani “A”,1. mjesto osvojio je Tihomir Ilijević sa 178 krugova, 2. mjesto Siniša Lovrenović sa 172 kruga oba iz HVIDR-a Sisak, 3. mjesto Borislav Lazić iz SD Sokol Bjelovar sa istim brojem krugova, ali slabijom zadnjom serijom. 8. mjesto zauzeo je Robert Miković sa 164 kruga, 16. mjesto Milenko Šaško sa 153 kruga, oba iz SD Pik Vrbovec.

U kategoriji veterani “B” 1. mjesto osvojio je Ivan Zadravec iz SD Selnica sa 169 krugova, 2. mjesto Milan Belobaba iz SK Policajac Karlovac sa 168 krugova, 3. mjesto Marija Štajminger sa 165 krugova, 4. mjesto Ivan Sabolić sa 163 kruga, oba iz SD Pik Vrbovec.