Brojne utrke i odlični rezultati članova AK Vrbovec

0

Članovi Atletskog kluba Vrbovec u protekla su dva tjedna istrčali brojne utrke te ostvarili odlične rezultate.

17. Traversa Medvednice, popularna utrka u “underground” trkačkom kalendaru gdje se trči preko hrpta Medvednice od Podsuseda do centra Sv. Ivana Zeline, održana je 4. svibnja. Ukupna duljina staze je oko 50 km. Utrku je završilo 65 trkačica i trkača, a među njima je bio i Dalibor Troha koji je dionicu pretrčao za 7:02:05 h te završio kao ukupno 30. Zanimljivost na ovoj utrci je bila ta da su prva dva mjesta u ukupnom poretku zauzele žene, te je oboren ženski rekord staze.

Istog dana kada je bila Traversa, Branko Grabovica sudjelovao je na HEP Zagorje trekk utrci gdje je među 163 trkačica i trkača, u Active kategoriji (srednja duljina staze – 18 km) zauzeo odlično 37. mjesto sa vremenom 3:11:24 h.

05. svibnja održana je tradicionalna humanitarna utrka “Wings for life Zadar” gdje se sva prikupljena sredstva doniraju u dobrotvorne svrhe. Utrka nema cilj nego se trči dok vas ne prestigne presretačko vozilo koje kreće 30 minuta nakon starta utrke, te postepeno ubrzava dok ne prestigne sve trkače. Na utrci su sudjelovali Tena Škvorc i Marko Pleše koje je presretački auto sustigao na 12,7 odnosno 18,31 km. Na utrci je sudjelovalo oko 8000 trkača i trkačica.

11. svibnja održana je utrka “Tour the Marča trail”. U blizini Kloštra smještena je šuma Marča u kojoj se već nekoliko godina organizira zanimljiva trail utrka. 11 članova AK Vrbovec nastupilo je na kratkoj trail stazi od 16 km. Stjepan Leljak zauzeo je 3. mjesto ukupno, odnosno 1. u svojoj kategoriji. Također, Ina Milihram je ostvarila odlično 5. mjesto među ženama, osvojivši 2. mjesto u svojoj kategoriji. Također, ekipno se AK Vrbovec plasirao kao 4. s time da im je postolje pobjeglo “za dlaku”.

Antun Siročić, 1:35:38h, 48. mjesto ukupno, 9. u kategoriji

12. svibnja u Sarajevu se održao tradicionalni Sarajevski maraton gdje je AK Vrbovec imao  predstavnike u maratonu i polumaratonu.

Adriana Tarandek u polumaratonu je ostvarila vrijeme od 1:58:16 h te se plasirala na 31. mjesto ukupno među ženama. U utrci je nastupilo 596 trkačica i trkača. Matija Petonjić je imao neriješene dugove sa maratonskom distancom, još od prošlogodišnjeg Zagreb maratona, tako da je konačno ostvario svoj cilj, a to je maraton ispod 4 sata. Ne samo da ga je završio ispod zacrtanoga, otrčao ga je za odličnih 3:39:56 h te ostvario 73. mjesto u ukupnom poretku od 319 trkača i trčkačica.

Čestitamo još jednom svima, a mi smo ušli zadnjih mjesec dana priprema prije tradicionalnog Vrbovečkog polumaratona koji će se održati 16. lipnja – poručuju iz AK Vrbovec.