Ban Jelačić okončao sezonu pobjedom nad prvakom Kloštrom

0

PRVENSTVENA UTAKMICA 26. KOLO 1. ŽNL ISTOK

BAN JELAČIĆ  – KLOŠTAR 4 : 3

VRBOVEC, Gradski stadion. Gledatelja 100.

Sudac:Marin Sudar (Velika Gorica) 7. Pomoćnici: Matej Mrkoci (Mraclin) i Tomislav Prpić (Zagreb).

Delegat: Hrvoje Šabarić (Dugo Selo).

STRIJELAC: 1:0 Uremović (14), 2:0 Trošić (28), 2:1 M. Kletečki(39), 2:2 M. Kletečki (47), 3:2 Boroša (59), 4:2 D. Tarandek (70), 4:3 Brcko (87).

BAN JELAČIĆ: Brleković 7,5, Da. Tarandek 7,5, Benedik 7, Dr. Tarandek 7, Trošić 7, (od 74. Jurić -), Aračić 7, (od 57. Hren 7), I. Ronjak 7, (od 66. Hren -), Pušić 7,5, Uremović 7, (od 30. Boroša 7), Ćosić 7, V. Ronjak 7.

Trener: Zdenko Dimović 7.

KLOŠTAR: Platužić 6,5, Šaran 6,5, Tadić 6,5, Belić 7, Domitrović 6,5, M. Kletečki 7,5,Domitrović 6,5, R. Kletečki 6,5, Zubatović 6,5, (od 62. Filipović 6,5), Hanžek 7, Brcko 7.

Trener: Pero Lasić 6,5.

IGRAČ UTAKMICE: Renato Brleković.

U zadnjem 26. kolu prvenstvena 2022./23. u 1. ŽNL Istok i Ban Jelačić i Kloštar su nastupili u oslabljenim izdanjima. No, kako je Kloštar osvojio naslov u prethodnom kolu utakmica nije imala neki posebni naboj već se igrali za međusobni prestiž. Ban Jelačić i Kloštar su odigrali prije svega korektnui ravnopravnu utakmicu u kojoj su gledatelji mogli uživati u lijepim akcijama i atraktivnim zgodicima.

U prvom ozbiljnom napadu Ban Jelačić je poveo u 14. minuti. Pušić je dijagonalom izbacio Uremovića koji je potom s 10-tak metara svladao Platužića. Trošić je u 28. minuti s ruba kaznenog prostora malo iskosa s desne strane postigao lijepi pogodak u desni donji kut. Gosti nakon domaćeg vodstva nisu odustajali od svoje igre već su opasno prijetili prema domaćim vratima. U 32. minuti Belić je prenio loptu do Brcka koji je s 5 m promašio domaća vrata. Kloštar je nakon lijepe akcije imao 100 postotnu šansu koju Belić nije realizirao jer mu je udarac 11 m sjajnom intervencijom Brleković obranio. Gosti su ipak postigli zgoditak u 37. minuti. Belić je dodao loptu Mariju Kletečkom koji je s 16 m neobranjivo pogodio u lijevi gornji kut.

Na početku drugog poluvremena u 47. minuti Kloštar je izjednačio jer je na ubačaj s desne strane Mario Kletečki glavom s 7 m efektno pogodio domaću mrežu. Boroša je u 50. minuti s 14 m snažno tukao iznad gostujućih vrata. Gosti su izveli brzi kontranapad u 58. minuti kojeg je oštrim udarcem s 12 m završio Domitrović, ali je izvrsno reagirao Brleković i lopta je pogodila desnu vratnicu. Minutu kasnije uslijedila je kazna jer je Ban Jelačić ponovo poveo u 59. minuti. Boroša je tukao s 14 m, ali je udarac završio u gostujućem bloku, pa je odbijenu loptu Boroša pospremio u desni donji kut. Darko Tarandek je postigao prekrasan pogodak u 70 minuti jer je s 25 m majstorski pogodio u lijevi gornji kut. U 81. Belić je snažno tukao s 11 m, a Brleković krajnjim naporom loptu izbacio u korner. Brcko je 87. minuti s 18 m preciznim udarcem postigao prekrasan zgoditak u gornji lijevi kut. Na kraju je Ban Jelačić protiv Kloštra okončao utakmicu i sezonu zasluženom pobjedom protiv novog prvaka 4:3.