3. HNL – Poraz Vrbovca na startu

0

Nogometaši Vrbovca porazom su startali u novo prvenstvo. U subotu su pred najmanje 500 gledatelja izgubili od Ponikvi, minimalnim rezultatom 0-1. Pogodak su primili već u 3. minuti nakon prekida (Štimac, glavom). Do odmora smo vidjeli grčevite pokušaje i izgledne prigode domaćina (Slišković, Dimović, Čosić, Nikola Jendriš…).

U drugom dijelu priprijetio je Slišković, a onda je briljirao domaći vratar Jendriš. U 78. minuti najprije je skrivio najstrožu kaznu, pa obranio udarac s bijele točke. Nakon toga skinuo je još tri „mrtvaca“, od toga dva Aziziju.

U ostalim subotnjim susretima: Jarun-Dugo Selo 1-0, Novigrad-Kurilovec 0-1, HAŠK-Jadran 2-0, Krk-Zagreb 5-0 i Orijent-Maksimir 2-1.

Još u petak Dubrava je svladala Špansko 2-1. Kolo zaključuju danas Trnje-Opatija i Vinograr-Zagorec.