1. ŽNL Istok – Milka Trnina, Lonja i Dubrava odmiču pratiteljima

0
  1. KOLO1. ŽNL ISTOK, PRVENSTVO 2023./24.

Poslije 7. odigranog kola nema više momčadi koje imaju 100 postotni učinak u 1. ŽNL Istok. Derbi između Dubrave i Milke Trnine je završio bez pobjednika. Fenjeraš Farkaš pretrpio je težak poraz od Lonje. Mladost iz Brezina izgubila je od Rakovca. Croatia je doživjela poraz od Zvekovca. Utakmica između Gaja i Graničara okončana je bez golova. Mladost iz Obedišća slavila je protiv Slobode. Ban Jelačić je bio slobodan. Utakmica iz prvog kola između Rakovca i Graničara završila je rezultatom 3:1. Međutim, kasnije je utakmica za zelenim stolom registrirana u korist Graničara 3:0 jer je Rakovec izvršio veći broj izmjena protivno pravilima natjecanja.

Derbi drugoplasirane Dubrave i vodeće Milke Trnine nije oduševio jer se radilo o čvrstoj, borbenoj i požrtvovnoj igri, ali nije nedostajalo uzbuđenja. Međutim, u igri je bio veliki ulog pa je izostala atraktivna utakmica  jer su obje momčadi krajnje taktički i disciplinirano odigrale derbi. Dubrava je imala veliku prigodu već u 3. minuti ali je Gujin udarac sa 7 m vratar Moguljak izvanredno obranio. I u nastavku je Dubrava imala lagani pritisak dok su se gosti orijentirali na obrambene akcije. U 51. minuti Bradić je izveo korner s lijeve strane, a udarac Matejaka glavom Moguljak je sigurno uhvatio. Guja je imao drugu stopostotnu šansu u 60. minuti, ali je njegov udarac iz blizine Moguljak čudesno obranio. Sudac Zlatko Ilčić je u 65. minuti isključio Dalibora Pretkovića zbog drugog žutog kartona kojem je prvu opomenu dodijelio u 32. minuti. Dubrava je nakon igračke prednosti još ofenzivnije krenula prema gostujućim vratima. Konstantni domaći pritisak u samoj završnici utakmice nije u konačnici rezultirao pogotkom jer su se gostujući igrači obranili beskopromisnom, srčanom i krajnje discipliniranom igrom. Dubrava je imala više od igre i nekoliko stopostotnih prigoda i bila je bliža pobjedi, ali su gosti predvođeni vratarom Dejanom Moguljakom ostavili srce na terenu te na kraju odnijeli ipak zasluženi bod u Vezišće.

Fenjer Farkaš je doživio težak poraz od Lonje 0:11. Goste iz Lonjice predvodio je trostruki strijelac Ivan Fluka, a još sugostujuću mrežu pogađali: Miljenko Bencalić 2, Mihael Nikola Forgač 2, Alen Babić, Luka Baček, Tomislav Greguran iDavor Pavlić. Farkaš ima najgori napad lige, koji vjerovali ili ne, u 6 kola nije postigao pogodak. Lonja ima najbolji napad lige koji je postigao 54 zgoditka u 7 utakmica, u prosjeku 7,7 gol po susretu. Doduše, Lonja je većinu utakmica odigrala protiv momčadi iz donjeg dijela tablice dok ih sada očekuju susreti s klubovima iz vrha tablice.

U Novoj Kapeli domaća Croatia je pretrpjela bolan poraz od Zvekovca 2:5. Junak utakmice Antonio Kovačević je do 14. minute postigao tri pogotka za Zvekovac i tako već na početku utakmice riješio pitanje pobjednika. U drugom poluvremenu Antonio Kovačević je i četvrti puta svladao vratara Valentina Bartola, a Dario Pucelj je postigao još jedan zgoditak za goste. Domaći poraz su ublažili zgodicima u drugom poluvremenu Mario Ježek i Filip Šimunović. Croatia je zadržala 4. mjesto, dok se Zvekovac pobjedom popeo na 5. mjesto tablice.

U Brezinama se domaća Mladost nije mogla oduprijeti favoriziranom Rakovcu te je doživjela poraz 0:7. Na krilimarazigranog dvostrukog strijelca Gorana Jurića nad kojim su bili dosuđena i dva kaznena udarca Rakovec je uknjižio očekivanu pobjedu i nova tri boda. Strijelci za goste bili su još: Ivica Grgoić 2, Mihael Krvarić 2 i Dominik Očić. No, gubitak tri boda protiv Graničara gurnuo je Rakovec u zlatnu sredinu.

Mladost iz Obedišća je zasluženo pobijedila Slobodu 3:2. Ivica Jagatić je u 14. minuti doveo domaćina u vodstvo, a Tommy Žeger je u 33. minuti poravnao rezultat. U finišu prvog poluvremena u 42. minuti Ivan Silov je ponovo ostvario rezultatsku domaću prednost. Franjo Halić je u 54. minuti povećao domaće vodstvo. U 64. minuti Filip Vodopija je vratio utakmicu u igračku neizvjesnost. Mladost je na kraju odoljela svim gostujućim napadima i uknjižila sva tri boda.

Gaj je u svojim planovima imao osvajanje tri boda protiv Graničara, ali se plan izjalovio jer je utakmica završila 0:0. Ujednoj borbenoj utakmici obje momčadi su imali svoje prilike, ali se mreže nisu tresle, kako zbog dobrih obranavratara, tako i zbog nepreciznosti napadača. Sudac Marko Vuković je u sudačkoj nadoknadi 90+1 isključio gostujućeg igrača Alena Malčića te podijelio tri žuta kartona. Gaj se zbog gubitka bodova u Zvekovcu i protiv Graničara nalazi u zlatnoj sredini dok se Graničar polako podiže iz začelja tablice.

Poredak: 1. Milka Trnina 19, 2. Lonja 18, 3. Dubrava 17, 4. Croatia 12, 5. Zvekovac 9, 6. Rakovec9, 7. Gaj 8, 8. Ban Jelačić 7, 9. Sloboda 7, 10. Graničar 7, 11. Mladost (O) 6, 12.Mladost (B) 3, 13. Farkaš 0.

Strijelci:

13 golova – Fluka Ivan (NK Lonja)

12 golova – Fešta Ivan (3 KU) (NK Milka Trnina)

10 golova – Dumbović Matej (NK Milka Trnina)

8 golova – Bencalić Miljenko (NK Lonja) I Kovačević Antonio (NK Zvekovac)

7 golova – Babić Alen (3 KU) (NK Lonja), Šimunović Filip (NK Croatia Nova Kapela) i Vodopija Filip (NK Sloboda Gradec)

6 golova – Bradić Tihomir (4 KU) (NK Dubrava), Forgač Krešimir (NK Lonja), Grgoić Ivica (4 KU) (NK Rakovec), Mamić Marko (NKDubrava) i Vodopija Antonio (NK Croatia Nova Kapela)

5 golova – Kuninec Hrvoje (NK Lonja) i Pajur Patrik (1 KU) (NK Gaj)

4 gola – Banović Dario (NK Dubrava) i Pucelj Dino (NK Zvekovac)

3 gola – Brkljačić Andrei (NK Dubrava), Forgač Mihael-Nikola (NK Lonja), Gregoran Tomislav (NK Lonja), Ivoš Ivan Marko (NKLonja), Jagatić Ivica (NK Mladost Obedišće), Ježek Mario (NK Croatia Nova Kapela), Malčić Alen (NK Graničar Tučenik)i Severec Karlo (NK Lonja)

2 gola – Pavlić Davor (NK Lonja), Aračić Anto (1 KU) (NK Ban Jelačić (B)), Funtak Emanuel (NK Sloboda Gradec), GomerčićJosip (1 KU) (NK Gaj), Gomerčić Mišel (NK Gaj), Jeličić Dejan (NK Mladost Brezine), Jurić Goran (NK Rakovec), KolarMarko (NK Lonja), Krvarić Mihael (NK Rakovec), Majstorović Luka (NK Sloboda Gradec), Matejak Marcel (NKDubrava), Mejrušić Valentino (NK Mladost Obedišće), Mihaljević Nikola (NK Milka Trnina), Pucelj Dario (NKZvekovac), Salaj Robert (NK Mladost Brezine) i Šimatović Domagoj (NK Graničar Tučenik)

1 gol – Baček Fran (NK Rakovec), Baček Luka (NK Lonja), Badenić Domagoj (NK Gaj), Baričević Antonio (1 KU) (NK CroatiaNova Kapela), Beganović Jasmin (NK Dubrava), Belić Filip (NK Dubrava), Beljan Josip (NK Dubrava), Benedik Matija(NK Ban Jelačić (B)), Benko Matej (NK Gaj), Blagaj Karlo (NK Mladost Brezine),Blažević Ivan (NK Milka Trnina), BorošaAntonio (NK Ban Jelačić (B)), Čerkez Bojan (NK Rakovec), Čičević Antonio (NK Milka Trnina), Droždan Mihael (NKGraničar Tučenik), Erić Josip (NK Dubrava), Fugaj Mislav Antonio (NK Graničar Tučenik), Gašparec Ivan (NK Gaj),Golub Tomislav (NK Mladost Obedišće), Halić Franjo (NK Mladost Obedišće), Hren Fran (NK Gaj), Janeković Patrik (NKMilka Trnina), Jendriš Nikola (NK Rakovec), Kadrija Zaim (NK Milka Trnina), Kuten Anđelko (NK Gaj), Medverec Hrvoje(NK Gaj), Očić Dominik (NK Rakovec), Peh Anđelko (NK Zvekovac), Silov Ivan (NK Mladost Obedišće), Škrivanek Ivan(NK Zvekovac), Smiljanec Ozren (NK Mladost Obedišće), Smriko Nihad (NK Rakovec), Šuljak Marko (NK Ban Jelačić(B)), Tadić Dražen (NK Milka Trnina), Tišljar Antonio (NK Milka Trnina), Tresk Denis (1 KU) (NK Mladost Brezine), VilićSinhad (NK Mladost Obedišće) i Žeger Tommy (NK Sloboda Gradec)

Autogol Grbavac Manuel (NK Gaj) i Pavlić Davor (NK Lonja)