1. memorijalni veteranski nogometni turnir Vladimir Tomljanović

0
Komunalac add

Tijekom godina održani su brojni memorijalni turniri posvećeni vrbovečkim sportašima i sportskim djelatnicima koji su ostavili dubokog traga u razvoju vrbovečkog sporta. Najpoznatiji vrbovečki memorijalni malonogometni turnir Čedomil Drvenkar igra se od 1980. godine i spada u kategoriju jednih od najstarijih nogometnih turnira. Tijekom 1960-tih i 1970-tih godina najpoznatiji vrbovečki memorijalni turnir bio je posvećen komunistu i revolucionaru Đuri Kožaru Ibisu (1907.-1945.) kojeg je organizirao SD PIK Vrbovec, a odvijala su se natjecanja u nogometu, stolnom tenisu, šahu, kuglanju i streljaštvu. Sredinom 1980-tih godina i početkom 1990-tih bio je organiziran memorijalni turnir Borovčak – Lešković, tragično poginulim nogometašima PIK-a Vrbovec. Svoje memorijalne turnire organiziraju i vrbovečki tenisači, šahisti…

Ove godine NK Vrbovec organizira 1. memorijalni veteranski turnir u velikom nogometu kojeg je posvetio Vladimiru Tomljanoviću. U povodu toga razgovarali smo s predsjednikom NK Vrbovca, Matom Jelićem, koji nam je pojasnio smisao pokretanja memorijalnog turnira te istaknuo sportsku, društvenu i javnu ostavštinu Vladimira Tomljanovića u vrbovečkoj povijesti.

Kako je došlo do pokretanja memorijalnog turnira posvećenog Vladimiru Tomljanoviću?

Već dugo razmišljamo na koji način možemo iskazati zahvalnost i poštovanje našem pokojnom Vladi Tomljanoviću. Našem nekadašnjem predsjedniku kluba i dobrom čovjeku koji je svojim dobrim djelima zadužio naš klub i grad. Kakvi bi mi ljudi bili da prepustimo zaboravu takvu ljudsku veličinu i sve dobro što je naš pokojni Vlado činio cijeli svoj život. Budući je pokojni Vlado godinama vodio i veterane u našem klubu, došli smo na ideju da organiziramo tradicionalni turnir veterana, njemu u čast.

Hoće li turnir postati tradicija manifestacije „Kaj su jeli naš stari“?

Da, svakako. Turnir ćemo održavati svake godine u sklopu manifestacije „Kaj su jeli naši stari“ i nadamo se da ćemo imati i više ekipa i bogatiji program. Sad smo sve nekako zadnji čas napravili, ali svake godine ćemo se još više potruditi. Nadam se, da će već slijedeće godine biti i jedna ekipa “Vladini prijatelji”. Takvih ima na stotine, samo u Vrbovcu.

U nedjelju, 28. kolovoza  u 10:00 sati smo na sv. misi na Gradskom groblju u Vrbovcu, a nakon mise ćemo položiti vijence na Vladinom grobu. Svi znamo da je zbog covida-19 i zabrane okupljanja, naš pokojni Vlado pokopan u užem krugu obitelji. Inače bi to bio jedan od najvećih sprovoda u povijesti Vrbovca. Ovo je prilika da se sada i svake godine u ovo vrijeme okupimo na njegovom grobu. Nakon polaganja vijenaca idemo na Gradski stadion, gdje ćemo se u 12:45 u kraćoj komemoraciji prisjetiti života i djela našeg pokojnog Vlade, a u 13:00 sati je početak turnira.

Tko su glavni nositelji organizacije turnira?

Svi mi iz NK Vrbovca, a posebno bih se zahvalio našem treneru u Nogometnoj školi i voditelju veteranske ekipe Tomislavu Posavcu, koji je organizirao sportski dio turnira.

I na kraju tko je bio Vladimir Tomljanović?

Pokojni Vlado je dao jako velik doprinos našem klubu i bio njegov predsjednik u tri mandata. U jednom mandatu i dopredsjednik kluba. Osnovao je sekciju pionira i godinama vodio veterane. Bio je i predsjednik Saveza športova Općine Vrbovec. Za svoj sportski rad dobio je niz nagrada i priznanja, gradskih i državnih. Bio je vrstan pravnik i dugogodišnji sudac i predsjednik suda i državni odvjetnik. Dobar i velik čovjek koji je pomagao svima i ostavio nam primjer kakvi trebamo biti. Ne možemo svi biti kao pokojni Vlado, ali bar možemo probati.

Rijetko se oko nečega u Vrbovcu možemo složiti, ali siguran sam da je velika većina ljudi našeg kraja složna u tome da su pokojni Vlado Tomljanović i pokojni Venek Posavec bili najbolji ljudi vrbovečkog kraja.

Na 1. memorijalnom turniru Vladimir Tomljanović 28. kolovoza će sudjelovati veteranske ekipe: Buna, Dinamo Povjerenici, Križevci i domaćin Vrbovec. U 13,00 sati igraju Vrbovec i Buna, a u 14,20 sati Dinamo Povjerenici – Križevci. Utakmica za treće mjesto je na rasporedu u 15,45 sati, a finale u 17,00 sati. Obzirom da se radi o kvalitetnim veteranskim momčadima, nema dvojbe da će biti prezentirana visoka razina kvalitete igre i da će zaljubljenici u nogomet doći u što većem broju na Gradski stadion kako bi mogli uživati u nogometnim majstorijama.

Zdenko Brezarić

Komentiraj

Molimo Vas da unesete svoj komentar
Molimo Vas da ovdje unesete svoje ime