12 novih slučajeva COVID-19 u Zagrebačkoj županiji

Utorak, 29. rujna 2020.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području naše županije od početka pandemije do danas, 29.09.2020. do 10:00 sati evidentirana je 791 osoba kojoj je potvrđena bolest uzrokovana novim koronavirusom, izliječeno je 546 osoba, a 16 ih je preminulo. Trenutno je aktivno 229 slučajeva.

U odnosu na podatke od jučer oboljelo je 12 osoba (2 Grad Velika Gorica, 10 Općina Rugvica), a izliječeno je 19 osoba.

Od 12 novooboljelih osoba 3 su kontakti prethodno oboljelih, a u staračkom domu u općini Rugvica pozitivno je 8 korisnika i 1 djelatnik. Samoizolacija je propisana za još 119 osoba.

Podsjećamo kako su posebne epidemiološke mjere za područje Zagrebačke županije na snazi do kraja listopada. Više na https://bit.ly/3kSadw6.

Stožer civilne zaštite Zagrebačke županije apelira na sve stanovnike da se pridržavaju svih donesenih mjera i uputa te da posebice vode računa o socijalnoj distanci. Također, pozivaju ih da izbjegavaju putovanja u zemlje u kojima je pogoršana epidemiološka situacija. Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana.

* Podaci za novooboljele odnose se na gradove i općine u kojima oboljeli imaju prebivalište.

Pošaljite nam vijest

Dragi slušatelju, ovo je tvoja prilika da postaneš reporter-suradnik!

Pošalji nam zanimljivost iz svog mjesta, zabilježi događaj, a javiti nam se možeš i na našem Facebook profilu.
Najzanimljivije vijesti/dojave/fotografije objavit ćemo na portalu, društvenim mrežama te u radijskom programu.

Najnovije