30. kolovoza 2026. • Redakcija
Na manifestaciji „Kaj su jeli naši stari“ proglašena su najbolja jela udruga žena. Specijalitet od iznutrica i tradicijsku seosku peru ocjenjivao je stručni žiri u sastavu chef Stevo Karapandža, chef Melkior Bašić i chef Ivana Antolković.

Novost ovogodišnje manifestacije je novi sustav proglašenja pobjednika. Umjesto nagrade za prva tri najbolja jela, proglašeno je jedno najbolje jelo i jedna najbolja tradicijska seoska pera. Zlatnu kuhaču za najbolje jelo od iznutrica osvojila je Udruga žena Celine, a najbolju tradicijsku seosku peru pripremila je Udruga žena Tučenik. Nagrade dobitnicima su uručili gradonačelnik Denis Kralj i direktorica Turističke zajednica Grada Vrbovca Jasna Benedik.

Ove godine ocjenjivao se i izgled štandova i dvorišta udruga žena. Nagradu za najbolje uređen tradicjski kutak festivala osvojile su Udruga žena Gaj i Udruga žena Celine. Nagrada za najljepši kutak tradicije, detalja i uspomena otišla je u ruke Udruge žena Iskra Cerje, nagradu za najbolji festivalski ugođaj osvojio je Restoran i Catering Dioniz, a nagradu za najljepši ugostiteljski kutak tradicije, detalja i uspomena osvojila je Gurmanika.





















