29. travnja 2026. • Redakcija
Atletičari Atletskog kluba Sveti Vid Vrbovec proteklog su vikenda na 2. kolu HALS-a nastavili s odličnim rezultatima i pokazali jaku formu na početku sezone na otvorenom. U subotu su u Varaždinu nastupali stariji atletičari koji su se u Vrbovec vratili s 5 novih normi za nadolazeća Prvenstva Hrvatske, jednim prvim, dva druga te dva treća mjesta, dok su svi atletičari u svojim disciplinama ostvarili osobne rekorde.
Erin Bešen je u skoku u dalj s rezultatom 5,12 zauzela prvo mjesto te trenutno ima vodeći rezultat u Hrvatskoj u svojoj kategoriji, a odličnu formu je pokazala i u disciplini 200 m u kojoj je popravila osobni rekord i prvi put u karijeri se spustila ispod 28 sekundi – 27,78 sec, te zauzela 2. mjesto. Normu za državno prvenstvo je ostvarila i Vita Mlinarek u skoku u dalj u kojem je poboljšala osobni rekord za čak 35 cm te on sad iznosi 4,55 m, dok joj u disciplini 200 m norma “bježi” samo 28 stotinki.
Mlađi kadet Borna Magdalenić osvojio je treće mjesto u skoku u vis s rezultatom 130 cm, što je dovoljno da se plasira na Prvenstvo Hrvatske. Mlađekadetska štafeta u sastavu Franka Hajak-Korina Puhača-Vita Mlinarek-Erin Bešen osvojila je 2. mjesto u ukupnom poretku. Mlađe kadetkinje su u ekipnom poretku zauzele 4. mjesto od ukupno 11 ekipa, samo 3 boda iza trećeplasiranog kluba. Kadetkinja Katja Bešen je u svojem debitantskom nastupu u bacanju koplja osvojila 3. mjesto s respektabilnim rezultatom 25,55 m koji ju također vodi na državno prvenstvo.
U nedjelju je na stazu u Križevcima stalo 17 najmlađih atletičara kluba od kojih su najbolje plasmane ostvarili Gabriel Štefanić u bacanju vortexa – 4. mjesto, Mandica Patljak na 60 m – 4. mjesto te Ana Mušak na 300 m – 8. mjesto.
Atletičari AK Sveti Vid Vrbovec nastavljaju s treninzima i pripremnim natjecanjima za Prvenstva Hrvatske koja kreću sredinom 5. mjeseca.





